Bramy garażowe – jak wybrać bramę do naszego garażu?

Bramy garażowe – jak wybrać bramę do naszego garażu?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Garaż to miejsce niesamowicie istotne dla właścicieli samochodu. Dlatego tak trudną decyzją jest wybór bramy garażowej. Pełni ona funkcję ochrony przed niepożądanymi gośćmi, a także złymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli zależy Ci na wyborze bramy idealnej, dopasowanej do Twoich potrzeb, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Bramy garażowe – najważniejsze informacje

Bramy garażowe dostępne są m. in. w wersji ocieplanej. Choć są sporo droższe, to w następnych latach domownicy będą mogli odczuć konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w następstwie tego znakomitym wyborem dla wszystkich tych osób, ceniących konkretne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu rozmaitych wzorach oraz odcieniach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Doświadczony serwis sprawi, że brama garażowa będzie służyć przez wiele lat.

Jaki rodzaj bramy garażowej wybrać?

Z reguły kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą popularnością, bez zarzutu sprawdzą się w przypadku dużych, szerokich podjazdów, bo brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, wobec tego wymagają większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, tzw. segmentowe, które dzielą się na poprzeczne i górne; znamionują się dobrą szczelnością, skutkiem tego stanowią odpowiedni wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie wymagają miejsca przed garażem, w związku z tym sprawdzą się w przypadku niewielkich samochodów oraz garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe, zajmują niewielką przestrzeń, a funkcjonują w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie dobra zależy od szerokości podjazdu, przestrzeni podwórka oraz przystępności na rynku.

Jaka brama garażowa jest najlepsza dla Twojego garażu?

Jakakolwiek brama do garażu, niezależnie od jej rodzaju, winna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania i wysokimi atutami estetycznymi.

Należałoby też zwrócić szczególną uwagę na łatwość jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji oraz konserwacji, a również zastosowane zabezpieczenia. To niezwykle ważne, żeby bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność oraz odporność termiczną.

Otwieranie bramy powinno być szybkie, sprawne i możliwie ciche. Niektóre kwestie są uniwersalne, a inne powinny być dostosowane pod klienta. Należy do nich kolor i rozmiar bramy, która musi być sporządzona idealnie do Twojego garażu. Warto poczytać także opinie dostępne w Internecie, które sugerują jaki model odpowiada innym.

Autor artykułu
Feliks Majewski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
bramy garażowe bramy płytowe bramy rozwieralne bramy sekcyjne bramy segmentowe bramy uchylne bramy żaluzjowe
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Ile ciepła marnujemy przez okna?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Kilka sposobów na aranżacje ścian
Data dodania:
Ile ciepła marnujemy przez okna?
Data dodania: