Czy uchwyt na telefon w aucie jest potrzebny?

Czy uchwyt na telefon w aucie jest potrzebny?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Niezbędnym elementem dzisiejszego życia jest zdecydowanie telefon komórkowy, który jest niemal niezastąpiony. Dzięki niemu możemy zadzwonić do każdej osoby na świecie. Jest to bardzo wygodne i praktyczne. Mimo wielu zalet używania telefonów, nie w każdym momencie jest on dobrze używany. Mamy na myśli auto. Kierowcy nie zważając na niebezpieczeństwo, trzymają go w ręce. W tym momencie przydatny okazuje się uchwyt na telefon do samochodu!

Złe użytkowanie telefonu

Chyba każdy z nas używał czasami telefonu podczas prowadzenia auta jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego pojazdu czy też zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to dobrze. Częstokroć jednak lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa oraz użytkujemy smartfony w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest sytuowanie komórek opartych zegary za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów jest to groźne. Luźno położony smartfon może spaść i wywołać utratę koncentracji kierowcy. Normalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w czasie jazdy. Komórka może się łatwo uszkodzić, uderzając o twarde elementy auta, a w czasie jazdy zasłaniać nam istotne informacje na temat prędkości, z jaką się poruszamy, bądź temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej czy też w konsoli samochodu to również marny pomysł.

Jaki jest koszt uchwytu na telefon do samochodu?

Rynek pełny jest przeróżnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, zastosowanymi materiałami oraz jakością wykonania. Z tego powodu ceny takich akcesoriów wahają się od kilku złotych do nawet przeszło 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym, aniżeli trzymanie telefonu w dłoniach bądź luźno położonego na desce samochodowej.

Możemy nabyć uchwyt dedykowany do konkretnego modelu telefonu. Większość rozwiązań jest jednakże uniwersalna i można je dopasować do rozmiarów naszej komórki. Warto jednak sprawdzić opinie przed zakupem uchwytu.

Na co zwrócić uwagę, aby samodzielnie wybrać najlepszy uchwyt?

Oczywistą rzeczą jest dobra jakość urządzenia. Aby ją ocenić, trzeba chwycić uchwyt na telefon i zadecydować, czy nadaje się na użytkowanie. Kiedy już to zrobimy, to możemy ocenić jego atrakcyjność wizualną oraz czy jest miły w dotyku. Warto sprawdzić mechanizmy montażowe, które muszą działać gładko, a także giętkość produktu. Metodą jest wyginanie uchwytu na różne strony i zwrócenie uwagi na to, czy jest sprężysty!

Autor artykułu
Olgierd Sawicki
Oceń artykuł
Tagi artykułu
uchwyt na telefon uchwyt do telefonu smartfon
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Czy uchwyt na telefon w aucie jest potrzebny?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii