Poznaj fundamentalne sposoby na łatwą sprzedaż mieszkania!

Poznaj fundamentalne sposoby na łatwą sprzedaż mieszkania!

Data dodania:
Kategoria: Nieruchomości
Ocena
0.00

Sprzedaż mieszkania wiąże się z długoterminowym oczekiwaniem oraz sporym stresem. Rynek obfituje w dużą ilość mieszkań do sprzedaży, a to jeszcze bardziej skutkuje mniejszą szansą na szybką i skuteczną sprzedaż! Chciałbyś to mieć już za sobą i cieszyć się gotówką? Jeżeli odpowiedziałeś tak, to poznaj nasze porady, które pozwolą Ci prześcignąć konkurencję i sprzedać swoje mieszkanie w łatwy sposób oraz cieszyć się pieniędzmi w portfelu!

Formalności, koszty oraz wycena nieruchomości!

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy traktujący poważnie sprzedaż ma obowiązek uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed tym uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie i po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę pragniemy uzyskać i na co przeznaczymy pozyskane przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Istotne jest znalezienie prawdopodobnej grupy docelowej, którą może interesować nasze mieszkanie oraz ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego nabycie. Pozwoli nam to nie tylko określić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale także specyfikę ogłoszenia, które zachęci ich do pozostania na nim dłużej, a może nawet do zadzwonienia do nas i umówienia się na wizytę! Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? Gdzie się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? Ile lat ma budynek, w którym się znajduje? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji oraz czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają. Jest to ciężkie zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak w odpowiedni sposób przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Naszykowaliśmy najistotniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie zepsutych akcesoriów oraz usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszelkie zbędne akcesoria dotychczasowych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Doda to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj też o balkon, świeże ręczniki i wynieś śmieci.

Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju i komfortu. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeżeli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest prostsza. Wystarczy jedynie pobieżne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze zdołasz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Co zrobić, aby ofertę sprzedaży mieszkania zobaczyło jak najwięcej osób?

Możemy wystawić ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert wypuszczanych do sieci każdego dnia. Do właściwej promocji potrzebujemy dobrej reklamy, co nie tylko powiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale także ilość zapytań, telefonów i maili, dzięki którym wzrośnie szansa na zdobycie odpowiedniego kupca.

Prosty kontakt oraz negocjacje sprzedaży mieszkania!

W ogłoszeniu koniecznie podaj dni oraz przybliżone godziny, w których potencjalni klienci mogą dzwonić do Ciebie! Zaoszczędzi to obu stronom sporo nerwów. Podczas spotkania bądź miły i otwarty. Podczas negocjacji fundamentalną sprawą jest zachowanie spokoju i brak pośpiechu. Nie poddawajmy się też emocjom, które nie są dobrym doradcą. Jeśli mamy wątpliwości, dajmy sobie czas na przemyślenie sprawy!

Autor artykułu
Jakub Woźniak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
sprzedaż nieruchomości wycena nieruchomości negocjacje w sprzedaży mieszkania
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów