Jaka jest historia powstania najbardziej rozpoznawalnej marki bieliźnianej Victoria\'s Secret

Jaka jest historia powstania najbardziej rozpoznawalnej marki bieliźnianej Victoria's Secret

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Bielizna znanej marki Victoria's Secret nie należy do najtańszych, a mimo to niejedna kobieta kupuje ją i nosi z dumą. Nie jest to wcale zaskakujące. Firma cieszy się ogromną popularnością nie tylko za sprawą prestiżowej metki, ale też dzięki kultowym już pokazom mody. Założycielom marki udało się stworzyć nie tylko bieliznę, ale również marzenie i wizję jego spełnienia. Zacznijmy jednak od początku.

Pomysł na sklepy z damską bielizną

Bielizna była przez wiele lat tematem tabu i niekoniecznie kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę na prezent dla swojej żony. Wstąpił do butiku, ale miał duży problem z wyborem i zakupem. W dużej mierze było to spowodowane onieśmieleniem ekspedientek, a sam asortyment nie był zbyt atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu butików z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa odnosi się do angielskiej królowej Wiktorii. Intencją Raymonda było udowodnienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może posiadać przepiękną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, otwartego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było wyposażone w stylu nawiązującym do wiktoriańskiego. O komfort Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale także przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od dotychczasowych standardów chętnie tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Popularność marki Victoria's Secret i nieszczęśliwy koniec jej założyciela

Początkowo nic nie wskazywało na wspaniały tryumf, jaki odniosła marka. Po pierwszych sukcesach nadeszły gorsze chwile. Być może kłopotem było skoncentrowanie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna spełniać oczekiwania kobiet. Na tym aspekcie skoncentrował się drugi właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Obrotny biznesmen nabył firmę w 1982 roku za jedynie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była autentycznym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, ogłosił upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Pokazy Victoria's Secret — ewenementem w świecie mody

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej damski wystrój sklepów. Jednakże kluczem do sukcesu okazały się znane modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret duży rozgłos oraz astronomiczny sukces. Utrzymywany jest on dzięki dorocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz odbyły się w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został wyemitowany na żywo w telewizji i wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Modelki do pokazów były zawsze starannie dobierane, aby były odpowiednimi twarzami i ambasadorkami marki. Miały stać się synonimem i ucieleśnieniem tej ekskluzywnej bielizny. Tak też się stało. Słynne, elitarne Aniołki Victoria's Secret są tak samo, a może i bardziej rozpoznawalnym logo niż sama bielizna. Pomimo że firma się rozwija i w jej asortymencie można znaleźć kosmetyki, torebki czy inne akcesoria, to skojarzenie z Victoria's Secret jest jedno. Są to piękne i znane modelki. Tego chciał Leslie Wexner i to mu się udało.

Autor artykułu
Leszek Michalski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
bielizna damska victoria\\\'s secret victoria’s secret fashion show
Komentarze artykułu
1
Iga Król

Bielizna fajna ale niektóre modele są niezbyt wygodne i nie są zrobione z dobrych materiałów.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii