Jak zakupić właściwy dywan do pokoju dziecka?

Jak zakupić właściwy dywan do pokoju dziecka?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Dywan nie tylko jest elementem dekoracyjnym w pokoju dziecka. Może służyć do różnych czynności jak aktywność fizyczna, odpoczynek czy zabawa. Jeśli Twoje dziecko kocha bawić się na podłodze, to spraw mu prezent i zainwestuj w cudowny dywan, który spodoba się Wam obojgu. Ważne, aby dywan odgrywał także rolę izolatora i był całkowicie bezpieczny dla malucha. Zobacz w poniższym artykule, na co zwrócić uwagę!

 

Jakie wymiary dywanu są odpowiednie do pokoju dziecka?

Rozmiar dywanu ma bardzo duże znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno większego dywanu, na którym dziecko będzie mogło swobodnie się bawić, a w szczególności biegać na bosaka — co akurat maluchy uwielbiają robić najbardziej! Duży dywan zapewni dziecku większą powierzchnię do zabawy.

Jak wybrać dywan do pokoju dziecka, aby nie sprawiał trudności podczas czyszczenia?

Dywan dla dzieci musi być szczególnie łatwy w utrzymaniu — dać się szybko wyprać, nawet z wykorzystaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy bawią się kredkami na podłodze, czy nawet piją i jedzą. Co więcej, jeśli mamy w domu dodatkowo zwierzęta, które bawią się z naszymi maluchami, musimy pamiętać o tym, by z wybranego przez nas dywanu łatwo dało się usunąć ich sierść.

Jaki powinien być materiał, z którego jest zrobiony dywan?

Materiał, z którego będzie wytworzony nasz dywan do pokoju dziecięcego, też nie jest bez znaczenia. Perfekcyjny byłby z polistyrenu czy też akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej się wystrzegać. Resztki różnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być ciężkie do usunięcia. A dodatkowo dla dzieci z alergią także lepiej sprawdzi się dywan wytworzony ze sztucznego materiału. Dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzi się gruby dywan, który uchroni dziecko przed ewentualnymi guzami i siniakami od upadku.

Wzór na dywanie w pokoju dziecka jest istotny!

Nasza pociecha z całą pewnością będzie szczęśliwa, jeżeli na dywanie pojawią się jej ulubione postacie z bajek. Powinno się również wziąć pod uwagę modele z różnymi figurami geometrycznymi, kołami, bądź motywem puzzli, które będą dodatkowo aktywizować dziecko do zabawy. Niemniej jednak warto rozważyć zakup dywanu w bardziej stonowanych, ciemniejszych kolorach, który będzie pasował do każdej aranżacji, a przede wszystkim niechciane zabrudzenia nie będą tak widoczne.

Jak zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę na dywanie?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest priorytetowe i w związku z tym warto zadbać o kilka kwestii związanych z kupnem dywanu do pokoju dziecięcego. Dobrze, gdyby był wyłożony na całej powierzchni podłogi, co zaowocuje brakiem przesuwania się go po podłodze. Struktura materiału powinna mieć tylko dobre i niegroźne właściwości. Zastanawiając się nad grubością, warto wybrać ten, który jest grubszy, gdyż wspaniale odgrodzi dziecko od podłogi!

Autor artykułu
Waleriana Górska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
dywany dywany do pokoju dziecięcego
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jak zakupić właściwy dywan do pokoju dziecka?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii