Jakie lustro wybrać do swojej wymarzonej łazienki?

Jakie lustro wybrać do swojej wymarzonej łazienki?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Lustro wpływa na przestrzeń łazienki w znacznym stopniu. Do tego raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Odpowiednio dobrane może zdziałać cuda z pomieszczeniem. Optycznie je rozciągnąć, wydłużyć czy powiększyć. Kiedy mamy małą łazienkę, lustro może skutecznie oszukać wzrok i nadać jej kompletnie innego charakteru. Warto dlatego dobrze przemyśleć wybór, bowiem samo przeglądanie się w lustrze to już nie jego jedyna funkcja.

Jaki rozmiar i kształt lustra łazienkowego wybrać?

Jeszcze kilka lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest naginana i niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego stanowiska właściciela i stylu, w jakim zbudowana jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeżeli jest owalne. Z praktycznego punktu widzenia, z reguły wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza i indywidualnych preferencji.

Czy okrągłe i prostokątne lustra są nadal modne?

Okrągłe lustra w łazience były czymś obowiązkowym. Dzisiaj moda ta ulega zmianie, niemniej jednak nadal okrągły kształt ma swoich sympatyków. Szczególnie w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej charakteryzuje się prostokątnymi nawiązaniami, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Czy warto wybrać oświetlenie łazienkowe? 

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, niż tylko gadżet. Oczywiście dodatkowe oświetlenie pomaga zbudować przyjemny klimat wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Czy lustro w łazience powinno mieć ramę?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest widoczny. Szczególnie dekoracyjne wersje zyskują dużą popularność, koniec końców na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeśli łazienka jest w klasycznym stylu, rama jest wskazanym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wyglądu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Wnętrze łazienki jako spójna całość

Nawet najlepiej zagospodarowana przestrzeń nie może się obyć bez indywidualnych preferencji i oczekiwań. Wybór kolorów, tworzyw i designu mebli łazienkowych jest opisany w niejednym katalogu i oczywiście możemy skorzystać z modnych rozwiązań czy porad specjalistów, ale zawsze należy pamiętać, że to my spędzimy w pomieszczeniu wiele chwil i długich lat. Dlatego warto postawić na siebie i  zaufać swojej kreatywności przy aranżacji wnętrza łazienki, a całą resztę można kupić.

Autor artykułu
Feliks Majewski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
lustra lustro do łazienki
Komentarze artykułu
1
Błażej Kozłowski

Mi obojętnie jak będzie wyglądało. Ważne by mieć się w czym przejrzeć.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Ile ciepła marnujemy przez okna?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Ile ciepła marnujemy przez okna?
Data dodania: