Kryptowaluty - jakie są zasady mądrego inwestowania?

Kryptowaluty - jakie są zasady mądrego inwestowania?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Chcesz poznać takie kryptowaluty, które możesz zakupić i trzymać w portfelu przed dłuższy czas w oczekiwaniu na zyski? Chcesz wiedzieć, które kryptowaluty są najbardziej polecane przez analityków? Jakie mają najprawdopodobniej największy potencjał wzrostowy? Jeśli tak to świetnie trafiłeś. Poniższy artykuł przybliży Ci te kwestie.

Bitcoin — kryptowaluta numer 1 na rynkach

Ta kryptowaluta jest w tym momencie najpopularniejsza na świecie i nazywana jest królem czy królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest kapitalną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając mocny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednomyślnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum — kryptowaluta z dużym potencjałem na 2022 rok

Nie dość, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to według ekspertów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej przytoczonej waluty, aczkolwiek zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że warto rozważyć zakup tej waluty do swojego portfela.

Kryptowaluta Ripple — kolejny przełom w technologii kryptowalutowej

Ta kryptowaluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły stosować technologię RippleBlockchain. Ponadto od pewnego czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Jak inwestować w kryptowaluty? Doradzamy

Teraz gdy już wiesz, w jakie kryptowaluty warto inwestować w tym roku, rozważymy jeszcze kilka innych ważnych kwestii. Po pierwsze nigdy nie stawiaj całego swojego kapitału na jedną kryptowalutę. Zwiększasz wtedy znacznie ryzyko utraty wszystkich środków, gdy wartość kryptowaluty znacznie spadnie. Najlepszy sposób to dywersyfikacja portfela, czyli rozdzielenie swojego budżetu na kilka aktywów. 

Druga równie istotna kwestia to czas trwania inwestycji. Kryptowaluty to bardzo zmienne aktywa, ich wartość zmienia się w niezwykle krótkim czasie. Jeśli widzisz, że wahania są bardzo duże, a Twój kapitał zmienia się z prędkością światła, nie wpadaj w panikę. Na rynku trzeba umieć zachować zimną krew, nawet w kryzysowych sytuacjach. Czasem warto dać rynkowi czas i poczekać aż sytuacja się ustabilizuje.

 

Autor artykułu
Natasza Szymańska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
kryptowaluty bitcoin inwestowanie ethereum projekt eth ripple rippleblockchain
Komentarze artykułu
1
Agnieszka Stępień

Dla mnie to bardzo grząski temat i nie za bardzo jestem przekonana aby inwestować w takie rzeczy.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii