Laptop potrzebny do pracy - Wybierz mądrze!

Laptop potrzebny do pracy - Wybierz mądrze!

Data dodania:
Ocena
0.00

Laptop, czyli komputer przenośny, jak sama nazwa wskazuje służy do przenoszenia. Istotne zatem jest, by był lekki i wykonany z solidnych materiałów, żeby jego noszenie było wygodne i bezpieczne. Są to aspekty ważne przy wyborze dobrego laptopa do pracy. Nie musi on być tak wydajny, jak laptopy wykorzystywane do skomplikowanych obliczeń czy zaawansowanych programów np. architektonicznych. Na potrzeby pracy biurowej, postawmy na wygodę i funkcjonalność.

Co jest najważniejsze w laptopie biurowym?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Procesor odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Jak zadbać o komfortową pracę na laptopie?

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Wybór odpowiednich urządzeń zewnętrznych do laptopa

Niektórzy spędzają przy komputerze znaczną część swojego dnia, dlatego cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych do laptopa nie wpływa znacząco na jego pracę, ale zdecydowanie usprawnia naszą.

Dla tych, którzy dużo pracują zbawienne może się okazać podłączenie większego monitora czy poręcznej myszki i klawiatury. Jeżeli potrzebujemy szybko przesłać dane z jednego komputera na drugi, wejście na pendrive'a to najlepsze z możliwych rozwiązań, dodatkowo jego małe rozmiary pozwalają zawsze mieć go przy sobie. A wszelkie prezentacje usprawni kabel HDMI, który połączy nasz komputer z rzutnikiem. Wejścia na różne wtyczki to rozwiązanie, które niewątpliwie jest wymagane do pracy z komputerem przenośnym, zatem przed zakupem upewnijmy się, że takowe posiada.

Autor artykułu
Igor Baran
Oceń artykuł
Tagi artykułu
laptopy biznesowe laptopy do pracy biurowej ms office intel core system operacyjny dyski ssd dyski hdd hdmi
Komentarze artykułu
1
Monika Kozłowska

Dla mnie musi być lekki, nieduży i musi sprawnie chodzić no i być estetyczny.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Laptop potrzebny do pracy - Wybierz mądrze!
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii
Jaki rodzaj maszyny do szycia wybrać?
Data dodania: