Nabywasz pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!

Nabywasz pralkę? Zobacz, jak ogromny masz wybór!

Data dodania:
Ocena
0.00

Pralka służy pomocą w niektórych domach niemal codziennie. Duża rodzina, szczególnie z małymi dziećmi, które nie przykładają wagi do czystych ubrań, pierze bardzo dużo i bardzo często. Pralka musi działać bez zarzutu. Również dla osób, które mieszkają same, czyste i świeże ubrania są warunkiem koniecznym. Na szczęście obecnie wybór pralek jest tak kolosalny, że każdy użytkownik bez trudu znajdzie odpowiednie urządzenie.

Różne modele pralek z drzwiczkami umieszczonymi z przodu

Nowoczesna, najbardziej typowa pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona dużo zalet – dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa również. Pralka tego typu może mieć sporo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i powierzchnia robocza na blacie pralki. Na rynku dostępnych jest sporo typów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych wymiarach, slim – czyli o mniejszej głębokości, kapitalna do mniejszych pomieszczeń i big, czyli o większej aniżeli standardowa pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o uniwersalnych rozmiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednakże swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach czy też łazienkach.

Do mniej przestronnych przestrzeni – pralka pakowana od góry

Tam, gdzie nie można zamontować standardowej pralki oraz przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w standardowych pralkach. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same czy też bardzo podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralka w zestawie z suszarką

Pralkosuszarki to inny poziom wygody. W jednym urządzeniu da się skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez ogrzewanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Nowoczesna pralka turystyczna – weź ją ze sobą

Niewielka, przenośna i umożliwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one pojemnością. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce bądź w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z rozmaitych względów nie możesz lub nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Kiedy wybrać pralki wirnikowe i wirówki?

Kto nie pamięta pierwszej pralki dostępnej w Polsce? Poczciwa „Frania” była dumą ówczesnych gospodyń domowych. Obecnie ze względów przede wszystkim praktycznych, wiele osób wymieniło pralkę wirnikową na model automatyczny z wieloma funkcjami i programami, które dla naszych babć były nie do wyobrażenia. Jednak „Frania” nie zniknęła razem z PRL-em i nadal posiada swoich fanów. Co jest swego rodzaju ewenementem. Pralki wirnikowe pomimo upływu czasu nadal nazywa się „Franiami” i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż znacznie się nie różnią od tych pierwszych modeli tej pralki. Pralki wirnikowe są niezastąpione np.na wakacjach pod namiotem. A jeżeli ktoś chce mieć „Franie” w domu, nic nie stoi na przeszkodzie. Pomimo że nie odwiruje ona prania, można wesprzeć się wolnostojącą wirówką, która przeznaczona jest do tego typu zadań.

Autor artykułu
Antoni Baran
Oceń artykuł
Tagi artykułu
pralki pralki ładowane od frontu pralki ładowane od góry pralkosuszarki pralki turystyczne pralki wirnikowe wirówki
Komentarze artykułu
1
Błażej Kozłowski

Ja swoją pralkę wybierałem miesiąc. Szkoda, że wtedy nie natrafiłem na taki artykuł.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii