Najlepsze inwestycje w 2022 roku – jak wydać oszczędności?

Najlepsze inwestycje w 2022 roku – jak wydać oszczędności?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Znajdując się w sytuacji, w której zarobki są wyższe niż ponoszone koszty, zastanawiamy się w co najlepiej zainwestować zaoszczędzone środki, aby ich nie stracić. Choć możliwości są setki, nie każda jest przeznaczona dla wszystkich. Niektóre polecane są dla początkujących, a inne dla bardziej doświadczonych osób, które wiedzą już jak wygląda dany rynek.

Dlaczego warto inwestować?

Niemało ludzi uważa, że pieniądze można zdobyć wyłącznie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tak zwanej „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można naturalnie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się ostatnimi czasy nadzwyczaj modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich w rzeczy samej dużo dorobić i z łatwością pozbyć.

Ponadto eksperci prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeśli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, które prościej zrozumieć.

Nieruchomości – najlepsze możliwości inwestycji

Kiedy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to robić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, które po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po kilku takich zabiegach można zyskać naprawdę interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części lub w całości spłacają nasz kredyt.

Jak zacząć inwestować w surowce?

Następnym sposobem odkładania środków na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stabilny i przez wielu uważany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto to surowiec idealny dla osób, które nie oczekują ogromnych zarobków, a chcą tylko zabezpieczyć swoje środki. Można zakupić je w formie fizycznej: złota biżuteria, zegarki, monety lub w formie papierowej. Ta druga nie niesie za sobą ryzyka kradzieży, jednak nie odpowiada ona realnej ilości złota dostępnej na świecie. 

Autor artykułu
Natasza Szymańska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
inwestowanie inflacja kryptowaluty bitcoin ethereum nieruchomości surowce złoto
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii