Najważniejsze czynniki, dla których warto stosować kosmetyki naturalne

Najważniejsze czynniki, dla których warto stosować kosmetyki naturalne

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Pojawiające się na rynku nowości w pielęgnacji powodują naturalny proces spadku popularności niektórych kosmetyków. Produkty naturalne mają natomiast świetne recenzje i równie wysokie zainteresowanie wśród osób, które chętnie dbają o swoją cerę. Jest wiele argumentów, przemawiających za wyborem tych produktów przez konsumentów. Jakie są najważniejsze powody stosowania kosmetyków z wysoką zawartością naturalnych składników?

Przyjazna formuła w kosmetykach naturalnych to bezpieczny skład dla skóry

Najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla skóry. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się cery oraz wysypki, oraz zaczerwienienia. Organiczne kosmetyki nie mają w składzie tych substancji. W związku z tym, mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę oraz przy tym wybierając kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wyeliminować zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą skórę, ale także na nasze zdrowie.

Naturalne procesy w skórze i stosowanie naturalnych kosmetyków

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem i wspierają naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach oraz zapobiegają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które jedynie tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.  Również kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty stosowania może i wymagają więcej czasu, jednakże są trwałe i wskazane jest na nie poczekać.

Zadbaj o ekologię i postaw na produkty organiczne

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów z reguły pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne uzyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a ziemia użyźniana jest w sposób naturalny. Ekologiczne hodowle, są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Wybierając cruelty free, ograniczasz testowanie kosmetyków na zwierzętach

Kosmetyki naturalne bardzo dobrze wpływają na ekologię — ich stosowanie nie powoduje cierpienia zwierząt. Oprócz tego, produkty organiczne nie są testowane na zwierzętach (tzw. cruelty free), a w swojej formule nie posiadają substancji, które od nich pochodzą. Wybierając produkty naturalne, mamy realny wpływ na los zwierząt, działamy moralnie, a przy tym dbamy o zdrowie naszej cery. Wybierając kosmetyki naturalne, można trafić na charakterystyczne oznaczenia, takie jak Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree. Loga te oznaczają nic innego, jak produkty, które nie szkodzą zwierzętom.

Autor artykułu
Ada Woźniak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
kosmetyki naturalne ekologia ecocert vegansociety crueltyfree parabeny SLS glikole PEG oleje mineralne bariera lipidowa
Komentarze artykułu
1
Monika Kozłowska

U mnie przeważają kosmetyki syntetyczne i nie wstydzę się tego. Nie każde kosmetyki naturalne są fajne.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii