Zobacz, jakie rezultaty daje stosowanie rehabilitacji? Kto powinien z niej skorzystać?

Zobacz, jakie rezultaty daje stosowanie rehabilitacji? Kto powinien z niej skorzystać?

Data dodania:
Ocena
0.00

Priorytetowym celem rehabilitacji jest powrót do zdrowia pacjenta w sposób częściowy bądź całościowy. Przeprowadza się ją w domu, szpitalu czy specjalistycznym centrum rehabilitacyjnym. Mogą z niej skorzystać osoby po udarach mózgu, wypadkach czy różnego rodzaju urazach. Niemniej również znajduje zastosowanie u dzieci z wadami wzroku, słuchu czy twarzoczaszki. Kobiety po mastektomii także chętnie z niej korzystają.

Na jakie schorzenia pomaga elektroterapia?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to cudowne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma odpowiednie częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz różnorodne zwyrodnienia.

Kto może skorzystać z zabiegu laseroterapii?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one różnorodne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często też i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii da się też pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Kto może stosować zabieg krioterapii?

Leczenie zimnem jest naukowo udowodnione oraz cenione ze względów doskonałych rezultatów. Pomaga pacjentom po urazach sportowych, po wypadkach, w stanach depresyjnych czy osteoporozie. Niweluje stany zapalne tkanek miękkich. Jest również stosowany w odnowie biologicznej. Możliwości są ogromne! Pamiętaj, jednak, aby nie stosować leczenia zimnem na własną rękę, ponieważ istnieje również wiele przeciwwskazań!

Autor artykułu
Rebeka Woźniak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
rehabilitacja elektroterapia leczenie prądem lasery lecznicze laseroterapia leczenie zimnem krioterapia
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii