Zakup tabletu - jak wybrać najlepszy tablet?

Zakup tabletu - jak wybrać najlepszy tablet?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jeśli jesteś na bieżąco z nowinkami technologicznymi, z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad zakupem tabletu. Wybór nie należy do łatwych, ponieważ asortyment tego typu urządzeń w sklepach jest ogromny. Podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, tak samo w przypadku tabletu, warto wcześniej zapoznać się z opiniami, rankingami i dopiero wówczas zdecydować się na konkretny model. Podpowiadamy jakie cechy mogą być decydujące.

Tablet — co to za urządzenie?

Tablet jest kompleksowym gadżetem łączącym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Najczęściej ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury, ani myszki.

Najistotniejsze zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Niewielkie rozmiary pozwalają na wygodne noszenie go w torebce, plecaku, lub dłoni. Przekątna ekranu tabletu to z reguły od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, co więcej w wielu sytuacjach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM oraz używać go jak smartfona.

W jakim celu kupuje się tablet?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Z uwagi na spory ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, czy robienia zakupów w sieci.

Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry lub oglądać filmy. Graficy niejednokrotnie korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami niezwykle wszechstronnymi. Będąc ich właścicielami, być może sami znajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Na które cechy oraz parametry zwracać uwagę przy zakupie?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, weź tablet do ręki oraz oceń, czy rozmiar, waga oraz jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Solidny sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem przemyśl, do czego przeważnie będziesz używał sprzętu. Jeśli będzie to sprzęt wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeśli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi albo obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie stosownym wyborem.

Ustal jaka bateria zasila oceniany tablet. Każdy producent podaje pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania budżetowe pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Prócz baterii skup się również na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest obyć się bez Internetu. Używamy go w komputerach stacjonarnych, laptopach, smartfonach... oczywiste jest także to, że chcemy, by był dostępny na tablecie. Jeśli podejmiemy decyzje o zakupie tabletu z modemem, to warto z góry wiedzieć, jaki będzie jego rodzaj - 3G/4G. 

Dla wielu osób bardzo ważnym aspektem będzie cena. Pocieszające jest to, że cena tabletów od momentu wejścia na rynek znacznie spadła i obecnie można zakupić całkiem niezły sprzęt już od kilkuset złotych. Należy mieć jednak świadomość, że niskobudżetowe urządzenia będą wyposażone w zdecydowanie mniej funkcji, gdyż producenci stosują w nim mało wymagające podzespoły.

 

Autor artykułu
Jan Krawczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
tablety tablety dla dzieci tablety biznesowe
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Jaki rodzaj maszyny do szycia wybrać?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Zakup tabletu - jak wybrać najlepszy tablet?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii
Jaki rodzaj maszyny do szycia wybrać?
Data dodania: